10 Lis

Ať žije král!! Aleš Kisý mistrem světa ve vrhu koulí!

Fantastická záležitost!! Finále vrhu koulí bylo na atletickém MS v Dubaji v kategorii F53 záležitostí i Aleše Kisého. Průběh závodu byl velice dramatický a doprovázela ho celá řada technických nedokonalostí. Celé finále muselo být znovu přezkoumáno a Aleš Kisý se nakonec posunul před všechny své soupeře a Česká republika tak slaví první medailové umístění na světovém šampionátu, a to hned zlaté! Kisého 7,93 metrů znamenalo pro Aleše „season best“, tedy nejlepší výkon sezóny. Obrovskou radost z tohoto mimořádného úspěchu má také Martin Tejkl – osobní trenér Kisého, který si pochvaloval náročnou přípravu, která naštěstí přinesla kýžené ovoce.

Kisého triumf na světovém šampionátu dokazuje, že naši atleti budou chtít jednoznačně promluvit do medailových míst na LPH 2020 v Tokiu.

Dvojici našich zástupců jsme fandili v závodě kuželkářů kategorie F51. Michal Enge si schoval svůj nejlepší pokus do šesté série, v níž hodil 27,45 metrů a v konečném pořadí mu patří šesté místo. Radim Běleš se dostal na 25,36 metrů a v konkurenci silné světové špičky bere devátou příčku. Martin Zach (ČSTPS) se umístil celkově sedmý.

Zítra se můžeme těšit na první semifinálový rozběh Terky Jakschové, která se v 9:03 (čas ČR) popere o finále ve sprintu na 100 metrů. Ještě předtím (v 6:06 času v ČR) si své poslední vystoupení na MS užije také Mirka Obrová, která si v páteční kvalifikaci vybojovala finále v hodu oštěpem.